Pi, 20. 8. 2021 - So, 21. 8. 2021

MUZIKÁLOVÝ FESTIVAL 2021

Štrnásty ročník Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika sa uskutoční 20. a 21. augusta 2021 v Kúpeľoch Brusno. Festival vzdá hold Hane Hegerovej a krátkymi spomienkami si uctí aj Jozefa Kubánka a Milana Lasicu. Organizátori aj tento rok ocenia významné osobnosti formou Tabule slávy a Brusnianskej brusnice. Hosťom festivalu bude režisér Filip Renč.

 

Jozef Bednárik bol na Muzikálovom festivale prvý krát pred desiatimi rokmi. „Po tom, ako pripevnil svoju tabuľu sme sa o festivale dlho rozprávali. Ráno prišiel a predstavil mi svoje nápady. Od tohoto momentu až doteraz je jeho súčasťou. Aj dnes pri oceneniach vychádzame zo zoznamu, ktorý vytvoril,“ spomína organizátor festivalu Ján Kubiš. Režisér Filip Renč, ktorý bude hosťom 14. ročníka festivalu, sa k divadelnej, muzikálovej a javiskovej réžii dostal práve cez J. Bednárika, robil mu asistenta pri muzikáli Dracula a neskôr dostal poverenie režírovať tento muzikál v Južnej Kórei.

 

Festival sa začne programom Návraty, v ktorom sa predstavia úspešní herci a speváci, ktorí začínali aj na javisku Muzikálového festivalu. Choreograf Jaroslav Moravčík roztancuje publikum, pričom si spomenieme aj na legendárneho Juraja Kubánku. Hudobne návštevníci zaspomínajú na Hanu Hegerovú a cez jej piesne Čerešne a Žila som správne aj na Milana Lasicu. Začiatok sobotného programu bude spomienka na Karola Duchoňa. Chýbať nebudú overení umelci a hudobníci ako Orchester Júliusa Selčana či Felix Slováček. Medzi účinkujúcimi sa návštevníci môžu tešiť aj na hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre a pražských hercov Kateřinu Brožovú, Michaelu Noskovú, Petra Pecha, Andreu Gábrišovú a Petra Palečka v programe Na křídlech fantazie. V sobotňajšom programe sa predstavia aj Milan Markovič a Páni bratia s ich MM kabaretom.

 

„Keď Ján Kubiš v roku 2008 usporiadal prvý ročník tohto festivalu, tak od tej doby sa tu pravidelne striedajú skutočne veľké osobnosti z muzikálového, aj operetného sveta. Navyše v roku 2011 prvý krát pozval Jozefa Bednárika aby mu udelili významnú cenu a on projekt naplno podporil.“ hovorí Zdeněk Barták, významný český hudobný skladateľ a producent. „Na tomto festivale dostávajú veľké príležitosti a priestor nové spevácke a herecké talenty. Umne sa tu spájajú umelci a unikátne kúpeľné prostredie, čím vzniká priestor pre dokonalú zábavu na absolútne profesionálnej úrovni,“ dodáva Barták.

 

„Neoddeliteľnou súčasťou programu sa stalo aj odovzdávanie cien výnimočným osobnostiam. Kto tento rok získa ocenenie Brusnianska brusnica a Tabuľa slávy si zatiaľ nechám pre seba, je to prekvapenie aj pre samotných ocenených. Samozrejme to ale budú osobnosti, ktorí sú prvotriednymi jednotlivcami v rôznych umeleckých sférach prepojených s muzikálom,“ hovorí organizátor J. Kubiš. „Chcel by som všetkých čo najsrdečnejšie pozvať aj na tento ročník. Cítim veľkú vďaku, že návštevníci si našli cestu aj v minulom roku, kedy to skutočne nebolo vôbec jednoduché. Verím preto, že teraz, keď sa trochu viac uvoľnili opatrenia pre kultúrne podujatia, sa opäť v hojnom počte spoločne stretneme a užijeme si muzikálovú, filmovú či šansóny tak, ako to máme radi,“ pozýva na festival.

 

Vstupenky na 14. ročník Veronia Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, sú v predaji na ticketmedia.sk


Program Muzikálov0ho festivalu Jozefa Bednárika 2021

 

Piatok 20. augusta 2021

 18:00 - NÁVRATY

Milan Sedláček si pozve NA KÁVIČKU Jána Kubiša a Rada Kurica. Spoločne predstavujú hostí, ktorí na festivale, ako veľmi mladé talenty pred desiatkou rokov, začínali a teraz sú už ostrieľané hviezdy muzikálových scén - Peter Pecha, Andrea Gábrišová, Tereza Králiková a Michaela Hasalová.

 19:30 - ROZTANCOVANÝ MUZIKÁL - Jaroslav Moravčík

Súčasťou bude počas posledných 15 minút pocta zosnulému Jurajovi Kubánkovi.

 20:30  - HANA HEGEROVÁ – spomienka

Vystúpia Andrea Zimányiová, Michaela Nosková, Tereza Králiková a Vladena Škorvagová, Radoslav Kuric, Peter Paleček, Zdenko Huszarik, František Kubiš, Martin Krakovský

 

Sobota 21. augusta 2021

 15:30 - KAROL DUCHOŇ 70

Vystúpia Orchester Júliusa Selčana, Samuel Lorinčík, Jana Filová a Tereza Králiková, Kristína Vrecková.

 17:00 - JOZEF A JEHO ZÁZRAČNY PLÁŠŤ 

Pozvánka na premiéru muzikálu formou výberu najväčších hitov legendárneho muzikálu v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre -  Ján Gallovič, Andrea Sabová, Juraj Ďuriš, Marián Viskup, Martin Fratrič, Andrej Remeník,.

 17:30 - Felix Slováček – nesmrteľné filmové melódie

Vystúpenie spolu s Orchestrom Juliusa Selčana. 

 18:45  - MM KABARET - Milan Markovič – Róbert Puškár, Peter Niňaj

 20:00 - SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL (gala program)

 

Slávnostné odovzdávanie ocenení. V programe vystúpia Katarína Brožová, Juraj Ďuriš, Lazaro, Natália Hatalová, Tereza Králiková, Kristína Vrecková, Peter Pecha a Michaela Hasalová.

 

 21:30 - NA KŘÍDLECH FANTÁZIE (svetový český muzikál)

Festivalové varietne predstavenie v podaní umelcov Kateřina Brožová, Michaela Nosková, Peter Pecha, Peter Paleček, Andrea Gábrišová.