Náš web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním nášho webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Rezervácia pobytu online

 Liečebný dom Poľana, Kúpeľná 1/2, 976 62 Brusno, Slovakia,  +421 48 43 11 511, Mapa a kontakty

Kúpele roka 2008 & 2009

Procedúry

Ostatné procedúry

Plynové CO2 injekcie

Ide o aplikáciu medicínskeho oxidu uhličitého do podkožia. Pre efektívnosť liečby sú presne určené body kožného povrchu podľa zostavy k ovplyvneniu ochorenia cieľového orgánu. Klient sedí alebo leží v závislosti od toho, kde sa podkožné vpichy CO2 aplikujú. CO2 injekcie sa využívajú pri bolestivých ochoreniach pohybového a neurologického charakteru ako aj pri srdcovocievnych ochoreniach.

Oxygenoterapia

Vdychovanie vzduchu primerane zvlhčeného obohateného 40 – 90% kyslíkom. Inhalácia sa aplikuje pomocou nosného katétra alebo originálnych masiek a obohatený vzduch do organizmu dodáva prístroj Oxygenátor. Procedúra trvá 30 minút, vyžaduje sa relaxácia klienta v pohodlnom kresle s reprodukciou ezoterickej hudby. Oxygenoterapia zlepšuje duševnú výkonnosť, zásobenie tkanív kyslíkom. Trvanie procedúry je 30 minút.

Laseroterapia

Využíva pôsobenie monochromatického polarizovaného koherentného svetla s protibolestivým, protizápalovým, biostimulačným účinkom.

Indikácie:
 • Reumatoidné, degeneratívne ochorenia
 • Ochorenia kĺbov, šliach, svalov
 • Poúrazové stavy
 • Niektoré pooperačné stavy pohybového apartátu

Fínska sauna

Je procedúra, ktorá využíva horúci suchý vzduch. Teplota vzduchu v saune je rozložená podľa výšky stupňov jednotlivých lavíc. Teplota sa pohybuje od 90 – 100°C. Klient sedí alebo leží na suchom uteráku s dolnými končatinami natiahnutými v kolenách tak aby boli vystavené rovnakej teplote ako zbytok tela. Doba zotrvania v saune je individuálna. Striedame pobyt v saune s fázou ochladenia studenou sprchou od dolných končatín až po hlavu. Cyklus sa opakuje 3-krát, potom nasleduje odpočinok v lehárni v suchom zábale. Vhodný je príjem tekutín aby sa nahradila strata vzniknutá potením.

Sauna podporuje otužovanie organizmu, priamo ovplyvňuje funkčné cirkulačné poruchy. Pravidelné saunovanie u zdravých ľudí možno využiť ako procedúru hygienickej očisty, pestovania tela ale predovšetkým na otužovanie a zvýšenie výkonnosti, predchádzanie chorobám, ako aj na celkové telesné a psychické uvoľnenie a zotavenie.

Kontraindikácie:
 • nedostatočne kontrolovaná hypertenzia
 • ICHS

Parný kúpeľ

Procedúra využíva ohriatie klienta teplým vzduchom v prostredí nasýtenom vodnými parami s prísadami soli a aromaterapie (kamilka). Teplota je 56 °C.

Účinok spočíva v uvoľnení svalstva pohybového aparátu s následnou relaxáciou, zbavenie sa toxických látok, posilnenie imunitného systému, regenerácia pokožky. Odporúčaná dĺžka pobytu je 15 minút.

Kontraindikácie:
 • ochorenia v akútnom štádiu
 • nedostatočne kontrolovaná hypertenzia
 • poruchy kožného krytu
 • miestne prekrvenie

Prístrojová lymfodrenáž

Masáž lymfatického systému s účinkom rýchleho odplavovania odpadových látok z kože a z podkožia s účinkom regenerácie a je účinná proti celulitíde.

Terénna kúra

Chôdza v prírodnom teréne, ktorá je dobre tolerovaná pri ochoreniach pohybových aktivít pre všetky vekové skupiny s degeneratívnym ochorením chrbtice, nosných kĺbov, poruchami stability a koordinácie, s ischemickým cievnym ochorením.

Procedúra je tiež efektívnou dychovou gymnastikou. Zlepšuje kardiopulmonálnu výkonnosť. Trvá 60 minút. Vykonáva sa v prírodnom prostredí v areáli kúpeľov za priaznivého počasia.. Vhodné je športové oblečenie, športová obuv.

Dietna liečba

Neoddeliteľnou súčasťou komplexnej liečby klienta je diétny systém. Je to komplex kvalitných a zdraviu prospešných gastronomických služieb. Predpis diéty a individuálnu konzumačnú službu v oblasti dietológie pri klientoch so zažívacími ťažkosťami a poruchami látkovej výmeny zabezpečujú kvalifikovaní pracovníci.

Pitná liečba

Pitnou liečbou rozumieme pravidelné pitie prírodnej liečivej minerálnej vody počas niekoľkých dní, týždňov podľa predpisu lekára. Pijú sa nalačno 3x denne z pohára veľkosti 200ml.Obsah pohára sa má vypiť pri menších dávkach v priebehu 30 minút.

Kontraindikácie:
 • pri podávaní je potrebné zohľadniť stav kardiovaskulárneho aparátu

Hore