Náš web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním nášho webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Rezervácia pobytu online

 Liečebný dom Poľana, Kúpeľná 1/2, 976 62 Brusno, Slovakia,  +421 48 43 11 511, Mapa a kontakty

Kúpele roka 2008 & 2009

Procedúry

Masáže

Klasická masáž

Je sústava masážnych hmatov s použitím masážneho prostriedku (emulzie, oleje). Fyziologické účinky klasickej masáže sú miestne, ktoré sa prejavujú v oblasti kože zvýšením prekrvením, ktoré podporuje vstrebávanie opuchov, výpotkov a odstraňuje látky, vyvolávajúce únavu, znižuje bolesť a zlepšuje funkciu pohybových štruktúr. Masáž má uspokojujúci a povzbudivý účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav CNS, ktorý spätne ovplyvňuje periférne orgány a ich funkciu. Čiastočná klasická masáž trvá podľa zostavy 15 minút a celková klasická masáž 45 minút.

Reflexná masáž

Líši sa od klasickej masáže technikou hmatov a miestom aplikácie. Vykonáva sa na tele na tých miestach, ktoré sú sekundárne zmenené reflexným mechanizmom pri základnom ochorení. Pri ochorení orgánov v príslušnej inervačnej oblasti dochádza aj k reflexným zmenám na periférii, ktoré sú prístupné palpačnému vyšetreniu. Reflexná masáž sa prevádza nasucho, čiže sa nepoužívajú masážne prostriedky. Poloha pri masáži je daná voľbou zostavy (dorzálna, hrudná, pánvová, zostava pre hlavu a šiju). Doba trvania je 20 minút. Kombinácia reflexnej a klasickej masáži nie je vhodná.

Japonská masáž – (Shiatsu)

Znamená prst (shi) a tlak (atsu). Počas masáže sa stimulácia tela pomocou ruky a prstov. Shiatsu sa využívajú na ovplyvnenie toku energie v tele stimulmi-dotykom a tlakom. Tlak sa nevyvíja prstami ale váhou celého tela za účelom odblokovania poruchy toku energie a jej normalizácie. Masáž pôsobí na psychickú, telesnú relaxáciu, posiľňuje imunitný systém organizmu. Procedúra trvá 45 minút.

Reflexná masáž chodidiel

Je masáž reflexných zón , ktorá sa vykonáva jemným a dráždivým spôsobom podľa príslušného postihnutia. Veľký význam má tiež masáž celej plochy chodidla, ktorá simuluje masáž celého tela. Dochádza k prekrveniu nôh a následnému zrelaxovaniu klienta , preto sa používa ako protistresová metóda. Trvanie procedúry je 25 minút.

Indikácie:
  • ochorenie pohybového aparátu
  • ochorenie vnútorných orgánov

Mäkké techniky

Sú to masážne prvky, ktoré sú súčasťou manuálnej liečby. Slúžia na ovplyvnenie reflexných zmien v svaloch a podkoží. Pomocou nich sa znižuje bolestivosť v oblasti skrátených svalov, ktoré vznikajú pri dlhodobom preťažení. Túto metódu vykonáva kvalifikovaný fyzioterapeut. Trvanie procedúry je 30 minút.

Medová detoxikačná masáž

Využíva liečivé účinky medu, pomocou pumpovacích pohybov ruky sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v tkanivách. Medová masáž obnovuje prírodnú detoxikačnú schopnosť tela. Trvanie procedúry je 35 minút.

Bankovanie – masáž vákuová

Je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela. Prostriedkom terapie je banka. Účinky bankovania: prečistenie krvi, zlepšenie obehu, obnova nervového systému, odstránenie bolesti, uvoľnenie zmyslov. Doba aplikácie je 30 minút.

Masáž lávovými kameňmi – masáž pomocou teplých kameňov

Teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže pomáha uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, uvoľniť svalové spazmy, nabudiť samo liečiace schopnosti organizmu. Trvanie procedúry je 50 minút.


Hore